Kalendarium wydarzeń

Zmarł Jerzy Afanasjew – reżyser, poeta, pisarz, aktor, kronikarz

Zmarł Jerzy Afanasjew (ur. 11 IX 1932 w Wilnie) – reżyser, poeta, pisarz, aktor, kronikarz „sezonu kolorowych chmur” – studenckich dokonań artystycznych lat 50. i 60. XX w. w Gdańsku. Współzałożyciel teatrzyku Bim-Bom oraz twórca słynnego Cyrku Rodziny Afanasjeff.

Opisy miesięcy

Michalina Kochanowska

Wrzesień - OSOBNO, ALE RAZEM

Michalina nie czekała, aż zaleje ją fala lęków. Pokój zamieniła w centrum warsztatowe, gdzie odbywały się sesje oddechowe, intuicyjnego tańca i śpiewu. Zapisała się też na zajęcia online łączące pilates, jogę i taniec, które prowadziła Dunka z Kopenhagi. Dzieliła się z kobietami tym, jak radzi sobie w izolacji. Wzięła udział w 24-godzinnym koncercie, w którym artyści z całego świata grali połączeni online każdy ze swego pokoju…
– Byliśmy osobno, ale razem. Dziwna kombinacja, połączenie samotności ze wspólnotą. To był dobry czas – mówi Michalina Kochanowska, która zajmuje się komunikacją marketingową, jest wolnym strzelcem i mamą 4-letnich bliźniaków. – Lubię się zatrzymać. Otworzyłam się na nowe perspektywy. Wróciłam do wartości. Pytałam się siebie, co jest dla mnie ważne. Zawsze marzyłam na przykład o obcowaniu z naturą, podczas pandemii udało mi się dużo czasu spędzać z dziećmi na zewnątrz.
Po lockdownie Michalina dostrzegła zmianę w sobie i innych.
– Zauważyłam, że biegliśmy na oślep. Świat kazał nam się zatrzymać i rozejrzeć wokół. I do wewnątrz siebie.

Pod koniec czerwca Michalina usłyszała, że właściciel sklepu rybnego z sąsiedztwa martwi się o opłacenie czynszu. Wyglądał na bezsilnego i zmęczonego. Człowiek z lokalnym biznesem potrzebuje naszej pomocy… – napisała na FB. Jej post udostępniono niemal 9 tys. razy, zgromadził prawie 700 komentarzy. W tym sklepie babcia zawsze w piątek kupowała dorsza na obiad – wspominała Elka. Trzymaj się Ziomek. Jutro będę po ryby – zapowiadał się Andrzej. Zobaczcie kochani, jak fajnymi ludźmi potrafimy być – cieszyła się Anna. Trzy dni później Michalina dziękowała: JESTEŚCIE WSPANIALI!!! Dzisiaj rybki rozchodziły się szybciutko…

– Odpaliła się we mnie ludzka pomoc i serce. I to przyniosło dobry skutek. To jest taki marketing, jaki chcę robić – mówi Michalina. Za dwa dni poprowadzi warsztaty z marketingu, który rodzi się z serca, a nie jedynie z chęci zaspokajania potrzeb i osiągania zysków.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Ok, rozumiem.