poniedziałek
20
Filipiny
Eustachego
Euzebii
wtorek
21
Jonasza
Mateusza
Hipolita
środa
22
Tomasza
Maurycego
Joachima
czwartek
23
Tekli
Bogusława
Linusa
piątek
24
Gerarda
Ruperta
Tomiry
sobota
25
Aurelii
Władysława
Kleofasa
niedziela
26
Wawrzyńca
Kosmy
Damiana

Opisy miesięcy

Michalina Kochanowska

Wrzesień - OSOBNO, ALE RAZEM

Michalina nie czekała, aż zaleje ją fala lęków. Pokój zamieniła w centrum warsztatowe, gdzie odbywały się sesje oddechowe, intuicyjnego tańca i śpiewu. Zapisała się też na zajęcia online łączące pilates, jogę i taniec, które prowadziła Dunka z Kopenhagi. Dzieliła się z kobietami tym, jak radzi sobie w izolacji. Wzięła udział w 24-godzinnym koncercie, w którym artyści z całego świata grali połączeni online każdy ze swego pokoju…
– Byliśmy osobno, ale razem. Dziwna kombinacja, połączenie samotności ze wspólnotą. To był dobry czas – mówi Michalina Kochanowska, która zajmuje się komunikacją marketingową, jest wolnym strzelcem i mamą 4-letnich bliźniaków. – Lubię się zatrzymać. Otworzyłam się na nowe perspektywy. Wróciłam do wartości. Pytałam się siebie, co jest dla mnie ważne. Zawsze marzyłam na przykład o obcowaniu z naturą, podczas pandemii udało mi się dużo czasu spędzać z dziećmi na zewnątrz.
Po lockdownie Michalina dostrzegła zmianę w sobie i innych.
– Zauważyłam, że biegliśmy na oślep. Świat kazał nam się zatrzymać i rozejrzeć wokół. I do wewnątrz siebie.

Pod koniec czerwca Michalina usłyszała, że właściciel sklepu rybnego z sąsiedztwa martwi się o opłacenie czynszu. Wyglądał na bezsilnego i zmęczonego. Człowiek z lokalnym biznesem potrzebuje naszej pomocy… – napisała na FB. Jej post udostępniono niemal 9 tys. razy, zgromadził prawie 700 komentarzy. W tym sklepie babcia zawsze w piątek kupowała dorsza na obiad – wspominała Elka. Trzymaj się Ziomek. Jutro będę po ryby – zapowiadał się Andrzej. Zobaczcie kochani, jak fajnymi ludźmi potrafimy być – cieszyła się Anna. Trzy dni później Michalina dziękowała: JESTEŚCIE WSPANIALI!!! Dzisiaj rybki rozchodziły się szybciutko…

– Odpaliła się we mnie ludzka pomoc i serce. I to przyniosło dobry skutek. To jest taki marketing, jaki chcę robić – mówi Michalina. Za dwa dni poprowadzi warsztaty z marketingu, który rodzi się z serca, a nie jedynie z chęci zaspokajania potrzeb i osiągania zysków.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Ok, rozumiem.