Tag: czerwiec

Kalendarium wydarzeń

Światowy Dzień Uchodźcy

Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ w 2000 roku, zwraca uwagę na sytuację ponad 80 mln osób zmuszonych do opuszczenia domów z powodu wojny lub prześladowań oraz ponad 70 mln osób przymusowo przemieszczonych na skutek konfliktów politycznych.

Kalendarium wydarzeń

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Światowy Dzień Praw Osób Starszych obchodzony od 2006 roku z inicjatywy Międzynarodowej Organizacji Zapobiegania Przemocy wobec Osób Starszych i Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu debatujemy o metodach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorek i seniorów.

Kalendarium wydarzeń

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich ustanowiony uchwałą Sejmu RP w 2013 roku. Upamiętnia dzień pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, które przeprowadzono 4 VI 1989 roku.

Kalendarium wydarzeń

W Brzeźnie (wejście nr 50) oficjalnie otwarto plażę dostępną dla wszystkich

W Brzeźnie (wejście nr 50) oficjalnie otwarto plażę dostępną dla wszystkich, przystosowaną zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i seniorów czy rodzin z dziećmi.

Kalendarium wydarzeń

Rada Miasta Gdańska przyjmuje do realizacji Model na rzecz Równego Traktowania

Rada Miasta Gdańska przyjmuje do realizacji Model na rzecz Równego Traktowania, który określa obszary i kierunki działań zmierzające do prowadzenia efektywnej polityki społecznej, dotyczącej równego traktowania, praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji.

Kalendarium wydarzeń

Pierwsza edycja Nocy Świątyń

Pierwsza edycja Nocy Świątyń, wydarzenia organizowanego w ramach dialogu międzyreligijnego. W jeden wieczór można odwiedzić wiele świątyń i miejsc modlitw różnych wyznań.

Kalendarium wydarzeń

Rada Miasta Gdańska przyjęła program wsparcia prokreacji w latach 2017–2020

Program wsparcia prokreacji w latach 2017–2020 – przyjęła Rada Miasta Gdańska. Przez trzy pierwsze lata w ramach dofinansowania in vitro wykonano 832 procedury, urodziło się 320 gdańszczanek i gdańszczan. Miejski program będzie kontynuowany do 2025 roku.

Kalendarium wydarzeń

Uchwała Rady Miasta Gdańska przyjęła do realizacji pierwszy w Polsce Model Integracji Imigrantów

Uchwała Rady Miasta Gdańska przyjęła do realizacji pierwszy w Polsce Model Integracji Imigrantów. Nad określeniem strategii integracji nowych mieszkańców Gdańska, przybyłych z różnych stron świata, pracował zespół ponad 140 osób z ponad 80 organizacji.

Kalendarium wydarzeń

Powstaje Trójmiejski Klub Kociewiaków

Powstaje Trójmiejski Klub Kociewiaków, sekcja Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej, zrzeszający Kociewiaków mieszkających w Trójmieście, organizuje spotkania promujące kulturę i dziedzictwo regionu Kociewia.

Kalendarium wydarzeń

„Rodzinne zdjęcie gdańszczan na koniec wieku”

Z inicjatywy redakcji miesięcznika „30 Dni” na Długim Targu zostało wykonane „Rodzinne zdjęcie gdańszczan na koniec wieku”. Za pomocą specjalnych aparatów utrwalono na nim twarze około 25 000 osób.

Kalendarium wydarzeń

Profesor Marianna Sankiewicz zostaje pierwszą przewodniczącą polskiej sekcji AES

Profesor Marianna Sankiewicz (ur. 26 IX 1921 w Przerośli, zm. 29 V 2018 w Gdańsku) – inżynierka z Politechniki Gdańskiej, zostaje pierwszą przewodniczącą polskiej sekcji AES – Audio Engineering Society, prestiżowej organizacji zrzeszającej ekspertów i naukowców zajmujących się inżynierią dźwięku.

Kalendarium wydarzeń

Otwarcie meczetu przy ul. Abrahama 17 w Gdańsku

Otwarcie meczetu przy ul. Abrahama 17 w Gdańsku, którego budowa trwała 5 lat. Nosi imię Dżamaluddina Al-Afganiego, filozofa, twórcy kierunku modernistycznego w islamie współczesnym.

Kalendarium wydarzeń

Bożena Rybicka, Magdalena Modzelewska, Anna Parchimowicz o godz. 17.15 modlitwę w intencji aresztowanych działaczy opozycyjnych

Bożena Rybicka, Magdalena Modzelewska, Anna Parchimowicz w kościele Mariackim w Gdańsku rozpoczynają o godz. 17.15 modlitwę w intencji aresztowanych działaczy opozycyjnych. Akcja trwa do 28 VII. 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Ok, rozumiem.