Tag: kwiecień

Kalendarium wydarzeń

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w Polsce od 1990 roku. Celem akcji jest propagowanie świadomości proekologicznej i działań na rzecz ochrony środowiska.

Kalendarium wydarzeń

Międzynarodowy Dzień Romów

Międzynarodowy Dzień Romów, ustanowiony w 1990 roku na IV Kongresie Międzynarodowego Związku Romów, to czas celebracji społeczności romskiej oraz wsparcia projektów lokalnej integracji i wyrównywania szans tej mniejszości narodowej.

Kalendarium wydarzeń

Inauguracja II kadencji Rady ds. Równego Traktowania

Inauguracja II kadencji Rady ds. Równego Traktowania, powołanej w 2016 roku, organu doradczego prezydenta Gdańska do spraw równości i przeciwdziałania dyskryminacji.

Kalendarium wydarzeń

Wanda Szczepuła została 67 patronką gdańskiego tramwaju

Wanda Szczepuła (ur. 17 VII 1916 w Wolfsbergu, zm. 10 IV 2014 w Gdańsku) – specjalistka w zakresu mikrobiologii i technologii żywności, pierwsza kobieta z tytułem profesorskim na Politechnice Gdańskiej, została 67 patronką gdańskiego tramwaju.

Kalendarium wydarzeń

Radni podjęli decyzję o wprowadzeniu gdańskiego bonu żłobkowego

Radni podjęli decyzję o wprowadzeniu gdańskiego bonu żłobkowego. Głównym celem tego projektu jest wyrównanie szans osób aktywnych zawodowo i tych, które wracają na rynek pracy, oraz aktywizacja zawodowa, głównie kobiet. 

Kalendarium wydarzeń

Weszło w życie zarządzenie prezydenta Gdańska w sprawie „Modelu na rzecz Równego Traktowania”

Weszło w życie zarządzenie prezydenta Gdańska w sprawie przyjęcia do realizacji rekomendacji i zadań Modelu na rzecz Równego Traktowania.

Kalendarium wydarzeń

Urodziła się w Gdyni profesor Anna Jadwiga Podhajska, wybitna biotechnolożka

Urodziła się w Gdyni profesor Anna Jadwiga Podhajska, wybitna biotechnolożka, zasłużona dla gdańskiej nauki, promotorka kobiecej aktywności w nauce. Współtwórczyni i prodziekanka Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Kalendarium wydarzeń

W Kanadzie urodził się Sat-Okh

W Kanadzie urodził się Sat-Okh (zm. 3 VII 2003 w Gdańsk) – pisarz, gawędziarz, artysta, działacz Armii Krajowej, marynarz, podróżnik, popularyzator tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Był synem polskiej szlachcianki zesłanej na Sybir i wodza plemienia Shawnee. Mieszkał w Gdańsku-Wrzeszczu. 

Kalendarium wydarzeń

Połączenie wszystkich drobnych gmin żydowskich Gdańska i okolic

Z inicjatywy rabina Kosmana Wernera nastąpiło połączenie wszystkich drobnych gmin żydowskich Gdańska i okolic. Nowa gmina, na której czele stanął Gustav Davidsohn, podjęła decyzję o budowie wspólnej dużej synagogi miejskiej.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Ok, rozumiem.