Tag: luty

Kalendarium wydarzeń

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

W ostatni dzień lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich, wrodzonych schorzeń o przewlekłym i często ciężkim przebiegu. Istnieje ponad 7 tys. takich chorób, a 80% z nich ma podłoże genetyczne. W Gdańsku również na znak solidarności iluminuje się obiekty w kolorze zielono-różowo-niebieskim.

Kalendarium wydarzeń

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem różnorodności językowej świata, wartości języków rodzimych dla dziedzictwa kulturowego grup narodowych i etnicznych oraz ich ochrony, obchodzonym od 2000 roku z inicjatywy UNESCO.

Kalendarium wydarzeń

Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej

Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej, ustanowiony przez ONZ w 2007 roku, ma na celu wspieranie działań na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia, takich jak m.in. walka z dyskryminacją, zapewnienie godnej pracy czy dostęp do świadczeń społecznych.

Kalendarium wydarzeń

One Billion Rising ogólnoświatowa akcja solidarności z osobami doznającymi przemocy

One Billion Rising (Nazywam się Miliard) to wyrażająca się w tańcu ogólnoświatowa akcja solidarności z osobami doznającymi przemocy, w tym przemocy seksualnej ze względu na płeć. Na świecie organizowana jest od 2012 roku, w Gdańsku pojawiła się sześć lat później.

Kalendarium wydarzeń

Aleksandra Olszewska zostaje kolejną patronką gdańskiego tramwaju Pesa Jazz Duo

Aleksandra Olszewska, społeczna strażniczka i opiekunka pomnika Poległych Stoczniowców 1970 i placu Solidarności, przez dziesięciolecia wolontaryjnie dbająca o czystość i świeże kwiaty przy Stoczni Gdańskiej, zostaje kolejną patronką gdańskiego tramwaju Pesa Jazz Duo.

Kalendarium wydarzeń

Ostatnie przed pandemią posiedzenie I kadencji Rady Seniorów w Gdańsku

Ostatnie przed pandemią posiedzenie I kadencji Rady Seniorów w Gdańsku, zespołu konsultacyjno-doradczego prezydenta Gdańska w zakresie planowania i realizacji polityki senioralnej miasta. Rada składa się z 31 gdańskich seniorek i seniorów, pracujących w 7 komisjach tematycznych.

Kalendarium wydarzeń

Urodziła się Maria Mikulska-Truskolaska

Urodziła się Maria Mikulska-Truskolaska (zm. 4 VIII 2005) – pionierka gdańskiego dziennikarstwa, współzałożycielka „Dziennika Bałtyckiego”, w którym publikowała do emerytury w 1972 roku. Obok dziennikarstwa wielką pasją reporterki była filatelistyka.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Ok, rozumiem.