Tag: styczeń

Kalendarium wydarzeń

Urna z prochami prezydenta Pawła Adamowicza spoczęła w bazylice Mariackiej

Urna z prochami prezydenta Pawła Adamowicza spoczęła w niszy kaplicy św. Marcina w bazylice Mariackiej.

Kalendarium wydarzeń

Zmarł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

Zmarł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska (ur. 2 XI 1965 w Gdańsku). Dzień wcześniej podczas gdańskiego finału WOŚP został raniony. Po wielogodzinnej operacji zmarł.

Kalendarium wydarzeń

Rozpoczęła działalność Fundacja Theatrum Gedanense

Rozpoczęła działalność Fundacja Theatrum Gedanense, która za główny cel postawiła sobie odbudowę teatru szekspirowskiego w Gdańsku. Gdański Teatr Szekspirowski, pierwszy obiekt zbudowany w Polsce po II wojnie światowej
z przeznaczeniem na teatr, otwarto 23 lata później.

Kalendarium wydarzeń

Na Przymorzu może powstać dzielnica mieszkaniowa

Na Przymorzu może powstać dzielnica mieszkaniowa – po wizji lokalnej zdecydował zespół ds. oceny warunków terenowych.

Kalendarium wydarzeń

Pierwsza linia autobusowa w Gdańsku

Uruchomiona została pierwsza linia autobusowa w Gdańsku, połączyła śródmieście z Sopotem. Na odcinku do Oliwy można było wtedy wybrać tramwaj, kolej lub autobus.

Kalendarium wydarzeń

Urodził się Jan Heweliusz

Urodził się Jan Heweliusz (zm. 28 I 1687 w Gdańsku) – gdańszczanin, jeden z najwybitniejszych ludzi nauki XVII wieku, astronom, matematyk i konstruktor przyrządów naukowych, autor dzieła „Selenografia, czyli opisanie Księżyca…”, ale też piwowar oraz radny Starego Miasta.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (naszych oraz naszych zaufanych partnerów: Google, Facebook) i podobnych technologii w celu świadczenia usług, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych, analitycznych i reklamowych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Ok, rozumiem.